Serwis i sanityzacja dystrybutorów
1. Serwis urządzeń dozujących.
Serwisem urządzeń zajmuje się firma .
W przypadku awarii urządzenia prosimy o kontakt pod numerem telefonu
22 510-65-65 lub e-mail: bok@aquick.pl.
Drogi Kliencie! Zanim wezwiesz SERWIS zajrzyj tutaj.
2. Sanityzacja urządzenia dozującego:
- Utrzymywanie higieny urządzeń dozujących wodę jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników. Podczas użytkowania urządzenia na jego częściach (również wewnętrznych, mających kontakt z wodą) mogą gromadzić się nieczystości z otoczenia (kurz, opary tłuszczów i płynów, zanieczyszczenia z rąk użytkowników, krople z przygotowywanych napojów itp.) oraz osad związków mineralnych wytrącających się z wody.
- Aby woda płynąca urządzenia dozującego była zawsze czysta, smaczna i bezpieczna jak ta dostarczana w butlach, należy przeprowadzać okresową sanityzację urządzeń dozujących.
- Zalecamy przeprowadzanie sanityzacji urządzeń co 6 miesięcy; w przypadku niewielkich biur i mieszkań prywatnych dopuszcza się częstotliwość co 12 miesięcy.
- Operacja ta polega na profesjonalnym czyszczeniu, odkamienianiu i dezynfekcji lub wymianie tych elementów urządzeń dozujących, które mają stały kontakt z wodą i czynnikami zewnętrznymi.
Takie zabiegi mogą być przeprowadzone tylko zgodnie z przyjętymi procedurami, przez przeszkolonych pracowników.
Zalety systematycznie przeprowadzanej sanityzacji:
większa higiena i bezpieczeństwo sanitarne
lepszy smak wody
mniejsze zużycie energii elektrycznej
lepszy wygląd i estetyka urządzenia
3. Zakres sanityzacji dystrybutorów:
- ocena urządzenia, jego niegomagań, kompletności i wyglądu realizowana przy odbiorze przez Dostawcę wspólnie z osobą reprezentującą Klienta, potwierdzona spisanym Protokołem Odbioru; (w miejsce odebranego urządzenia pozostawiamy urządzenie sanityzowane);
- test wstępny - sprawdzenie poprawności działania (szczelność, temperatura wody gorącej i schłodzonej, poprawność działania kraników, poziom hałasu);
- odkamienianie i mycie układów wewnętrznych;
- wymiana wytypowanych części mających kontakt z wodą;
- mycie lub wymiana części obudowy;
- pozostałe naprawy i regulacje;
- dezynfekcja i płukanie końcowe;
- suszenie i test pracy;
- uzupełnienie oznakowań i etykiet, pakowanie urządzenia.
Wszystkie operacje realizowane są w oparciu o przyjęte instrukcje i procedury, oryginalne części zamienne i atestowane dla przemysłu spożywczego środki chemiczne.