spradŸ więcej
Aquick - Dostawca górskiej wody żródlanej
Mapa strony Poleć nas Kontakt
STREFA KLIENTA
Tu jesteś: strona głównaDostawa wody do domuFAQ - najczęstsze pytania
Szukaj:

Dostawa wody do domu - najczęstsze pytania

 

 

 

Jaką wodę wybrać?

Woda to podstawowy składnik większości napojów i potraw. Zatem warto mieć stale „pod ręką" bezpieczną, dobrą i smaczną wodę „do wszystkiego", i dla każdego. Na co dzień potrzebujemy więc wody, którą możemy pić bezpośrednio, przygotować z niej napoje gorące bez obawy przedwczesnego zniszczenia np. kosztownych ekspresów kawowych, jak również służącej do gotowania potraw czy przygotowania posiłków dla dzieci. Najważniejszym kryterium wyboru wody konsumpcyjnej jest jej poziom mineralizacji. Woda uniwersalna to niskozmineralizowana woda źródlana, czyli taka w której suma składników stałych nie przekracza 500 mg/l, a nawet mniej – 300 do 400 mg/l to poziom optymalny.

 


 

Jakie są konsekwencje stałego użytkowania wody o wyższym poziomie mineralizacji?

Wody zawierające powyżej 500mg/l składników stałych znakomicie nadają się do picia bezpośredniego. Jednakże ich podgrzewanie powoduje wytrącanie się osadów, szybkie zniszczenie urządzeń podgrzewających oraz zmianę smaku i wyglądu napojów gorących. Trudno z takiej wody przygotować klarowną i smaczną herbatę – na jej powierzchni może być widoczna brzydka opalizująca błonka, a przy dnie naczynia nieapetyczne osady.

 


 

Czy wodę Źródło Żywiec mogą pić dzieci?

Oczywiście, że tak.

Niemowlęciu można podawać przegotowaną wodę źródlaną, niskozmineralizowaną. Na takiej wodzie można również przygotowywać posiłki dla niego. Maluchy, które skończyły rok mogą już pić nieprzegotowaną, niskomineralizowaną wodę. 

Dzieci powinny wypijać w ciągu dnia od 4 do 6 szklanek płynów.

Woda Źródło Żywiec jest wodą niskozmineralizowaną, którą:

  • może pić każdy, w tym także dzieci;
  • można pić codziennie;
  • można spożywać w nieograniczonych ilościach.

Woda Źródło Żywiec dostarczana jest do żłobków, przedszkoli i szkół i podawana ich podopiecznym, co daje potwierdzenie, że może być spożywana przez dzieci.

 


 

Jaka woda jest najlepsza? Którą wybrać? Wodę stołową, źródlaną, mineralną czy leczniczą? Czym się różnią?

  • Woda stołowa:
    Jest to produkt spożywczy w postaci czystej wody (gazowanej lub niegazowanej), nie będący pochodzenia naturalnego, konfekcjonowany zazwyczaj w butelkach. Jest ona naturalnie lub sztucznie mineralizowana. Wodę stołową otrzymuje się przez zmieszanie wody źródlanej lub pitnej wody podziemnej z naturalną wodą mineralną, solami naturalnymi lub innymi składnikami mineralnymi posiadającymi znaczenie fizjologiczne, np: wapń, chlorki, sód lub magnez.
  • Woda źródlana:
    Pochodzi z wolnych od zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych podziemnych źródeł. Dzięki swojej niskiej mineralizacji, jest ona wodą najbardziej bezpieczną, uniwersalną i może być stosowana przez osoby w każdym wieku.
  • Woda mineralna:
    Jest czystą pod względem mikrobiologicznym i chemicznym wodą podziemną. Woda mineralna może zawierać składniki mineralne w ilości, która ma fizjologiczne znaczenie dla naszego organizmu. Ze względu na poziom mineralizacji dzieli się niskozmineralizowaną (do 500 mg/l), średniozmineralizowaną (zawiera od 500 do 1500mg składników mineralnych w 1 litrze wody) i wysokozmineralizowaną (tu mineralizacja przekracza poziom 1500mg/l). Nie każda woda mineralna jest odpowiednia dla każdego, wszystko zależy od jej składu.
  • Woda lecznicza:
    Ma działanie lecznicze i przynosi ulgę w wielu chorobach, co zostało potwierdzone badaniami, jednak woda lecznicza może być stosowana tylko po konsultacji z lekarzem. Wody lecznicze są to wody o różnej mineralizacji – zdarzają się takie, których poziom mineralizacji wynosi nawet ponad 20 000mg/l.

 


 

Kupować wodę w małych butelkach 0,5 – 1,5l czy zamówić dostawy wody w dużych 11 i 18,9 litrowych butlach?

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Nabywca sam musi ocenić, które czynniki są dla niego naprawdę istotne.

Woda w butelkach 0,5 – 1,5l to dobre rozwiązanie przy niewielkich i niesystematycznych potrzebach. Można nabywać wtedy, w zależności od potrzeb, wody różnych marek. Taki wybór wiąże się jednak z wyższymi kosztami i koniecznością samodzielnego transportowania ciężkich zgrzewek. Zaletą jest tu mobilność rozwiązania – małe butelki można wydać pracownikom pracującym w terenie czy postawić je na stole konferencyjnym. Nie bez znaczenia jest duże obciążenie środowiska – małe butelki typu PET to opakowania jednorazowe. Szacuje się, że w tym systemie zaopatrzenia marnuje się ok. 25% kupowanej wody. Pracownicy wyrzucają nie w pełni opróżnione butelki a część z nich znika w ich torbach i kieszeniach.

Woda w dużych butlach 11 l i 18,9l - czerpana z dystrybutorów, schłodzona lub gorąca, jest dostarczana bezpłatnie tam gdzie jest potrzebna. Klient nie musi pamiętać o zakupie czy zamówieniu, to firma dostarczająca wodę zobowiązana jest to niezawodnej i terminowej wymiany pustych butli na pełne. Cena wody jest tu najczęściej niższa i uzależniona od wielkości odbiorów. Ważne, by dokonując wyboru dostawcy wybrać dobrą wodę i niezawodny serwis. Duże butle są opakowaniami wielokrotnego użytku. Szacuje się, że jedna duża butla zastępuje ok. 1000 szt. butelek jednorazowych 1,5l.

Dobra firma dostarczająca wodę ma szeroką gamę produktów dodatkowych, w tym również wody w małych butelkach, tak by szczególne potrzeby odbiorcy – woda dla pracowników w terenie czy na spotkania biznesowe – również były zaspokojone.

 


 

Jakie urządzenia dozujące sprawdzają się w domu?

Każde z urzadzeń dozujących oferowanych przez firmę  nadają się do stosowania w domu.

Firma  jednak do stosowania w domu poleca urządzenia mechaniczne. Urządzenia te pozwalają w wygodny i bezpieczny sposób czerpać wodę z butli w temperaturze otoczenia. Nasza woda nadaje się do bezpośredniego spożycia, do zaparzania herbat i kaw, jak również do gotowania.

 


 

Czym kierować się przy wyborze firmy dostarczającej wodę?

Jest wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę, ponieważ standardowa umowa na dostawy wody zawierana jest na okres jednego roku, a przedwczesne jej zerwanie z przyczyn leżących po stronie nabywcy wiąże się z konsekwencjami finansowymi.

Tak więc, by świadomie wybrać ofertę najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom przeanalizujmy:

    JAKOŚĆ WODY:

  • poziom mineralizacji – sugerujemy wybór wody niskozmineralizowanej, o zawartości składników stałych max. 400mg/l,Mapa pokazuje lokalizację głównych rozlewni wód w systemie 5-cioglaonowym
  • lokalizacja rozlewni – sprawdź czy ujęcia wody nie są usytuowane w pobliżu aglomeracji miejskich, dróg o wysokim natężeniu ruchu, wysypisk odpadów komunalnych, ośrodków przemysłowych lub obszarów intensywnej gospodarki rolniczej lub sadowniczej (opryski!);
  • poziom technologii rozlewniczej – podstawowym kryterium to posiadanie przez rozlewnię certyfikatu HACCP;

    KOSZTY
    (te oficjalne i te ukryte):

  • część firm stosuje sprzedaż tzw. pakietów (dostawa stałej liczby butli i użytkowanie urządzenia dozującego w stałej opłacie miesięcznej), pozostałe firmy podają osobno cenę butli wody i osobno koszt wynajmu urządzenia dozującego; aby porównać koszty tak różnie skalkulowanych ofert należy zestawić koszt pakietu z sumą kosztów takiej samej liczby butli przemnożonej przez ich cenę i czynszu za urządzenie;
  • decydując się na wybór pakietu należy wziąć pod uwagę fakt, że potrzeby w zakresie ilości wody nie są takie same w każdym miesiącu – zmieniają się w zależności od np. pogody czy  liczby pracowników i gości; jeżeli potrzeby co do ilości wody są mniejsze niż liczba butli wynikająca z pakietu, klient zobowiązany jest do opłacenia ceny pakietu – tak więc płaci faktycznie za wodę, której nie potrzebuje i nie wykorzysta;
  • standardem w branży jest, że koszt przyjazdu do klienta pokrywa dostawca; warto zwrócić uwagę, na deklarowaną przez dostawcę częstotliwość bezpłatnych dostaw (co 2 czy co 4 tygodnie); mniejsza częstotliwość dostaw wiąże się z potrzebą magazynowania większej liczby butli;
  • dostawy interwencyjne: to sporadyczne dostawy realizowane na życzenie klienta poza stałymi terminami; część dostawców w ramach budowania przyjaznych relacji ze swoimi klientami realizuje je bezpłatnie, część obciąża dodatkowymi kosztami;

    POZIOM OBSŁUGI
    (tu pomocne mogą być opinie dotychczasowych klientów, np. na forach internetowych), a w szczególności:

  • terminowość realizacji dostaw wody;
  • szybkość i rzetelność reakcji firmy w sytuacjach awaryjnych, np. uszkodzenie urządzenia dozującego;
  • poprawność rozliczeń i fakturowania.

Wróć na górę strony





projektowanie stron www Warszawa